Instantor – pożyczki od ręki. Wyjaśniam jak działa

Rozważając wzięcie pożyczki, często uprzednio sprawdza się proces weryfikacji zdolności kredytowej przeprowadzany przez dane firmy. Najczęściej w tym zakresie mówi się o bazach dłużników – BIG, BIK czy KRD. Warto wiedzieć, że istnieją znacznie prostsze dla obydwu stron metody weryfikacji.   

Instantor – szybka pożyczka dzięki szybkiej weryfikacji

Sprawdzenie zdolności kredytowej i historii kredytowej to podstawowe czynności, które pożyczkodawca wykonuje w celu zabezpieczenie się przed podpisaniem umowy pożyczki z niewiarygodnym pożyczkobiorcą. W przeciwieństwie do banków pożyczki od firm finansowych są znacznie łagodniejsze w zakresie polityki weryfikacji zdolności. 

W wyszukiwarkach internetowych frazy takie, jak „pożyczka bez BIK” lub „pożyczka bez weryfikacji zdolności” jak były, tak są dalej popularne. I pewnie się to nie zmieni. Warto jednak poznać najnowsze systemy alternatywne, które wykorzystywane są przez coraz to kolejne firmy pożyczkowe. Umożliwiają one pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego, co stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają na koncie ani grosza i wcześniej nie były w stanie potwierdzić tożsamości!

Obok znanej aplikacji Kontomatik bardzo dużym zaufaniem i popularnością cieszy się Instantor, którego nazwa pochodzi od słowa instant, czyli natychmiastowo. Instantor to w pełni legalne oprogramowanie, umożliwiające szybką weryfikację zdolności kredytowej przez pożyczkodawcę. Wszystko dzieje się online, przez internet, podobnie jak sama procedura wnioskowania i przyznawania pieniędzy na konto wskazane przez pożyczkobiorcę.

Jak obsługuje się Instantor? Działanie aplikacji

Sposób działania programu Instantor jest bardzo zbliżony względem funkcjonowania Kontomatika. Jeżeli pragnie się wziąć pożyczkę online danej firmy pożyczkowej, która korzysta z Instantora, wystarczy za pośrednictwem tej aplikacji zalogować się do własnego rachunku bankowego. Cały proces jest niezwykle szybki, a procedura przebiega intuicyjnie. Program został stworzony z myślą o maksymalnej wygodzie. 

Po zalogowania się na własne konto za pomocą Instantora oprogramowanie automatycznie pobierze dane z zakresu historii operacji bankowych i przekaże je firmie pożyczkowej, u której pragnie się wziąć chwilówkę lub inną pożyczkę. Cały system jest w pełni bezpieczny, chociaż pewnym mankamentem może być fakt, że przekazuje się w ten sposób wszystkie dane z konta innej firmie. Jest to jednak konieczne, aby inteligentnie zaprogramowane algorytmy mogły przeanalizować przelewy wychodzące, przychodzące, ich kwoty, częstotliwość i inne ważne dane. Wszystko dzieje się automatycznie, szybko i – co bardzo ważne – bez udziału ludzi. W efekcie zdolność kredytowa pożyczkodawcy zostaje oszacowana bez większego wysiłku i zbędnego oczekiwania!

Instantor – podążanie z duchem czasu

Podobnie, jak trudno znaleźć w pełni jednoznaczne o danej firmie pożyczkowej opinie, podobnie można trafić na głosy entuzjastyczne i sceptyczny w przypadku Instatora. Twórcy oprogramowania stawiają na ułatwienie procesu weryfikowania zdolności kredytowej. Jak wiadomo, procesy automatyzujące dotyczą coraz szerszej części otaczającej nas rzeczywistości. Widać je nie tylko w internecie, ale zauważyć można „gołym okiem”. Czy wobec tego aplikacje takie, jak Instantor czy Kontomatik będą przyszłością na rynku pożyczek pozabankowych? 

Trudno odpowiedzieć na to powyższe pytanie. Obecnie wydaje się, że spełniają swoje funkcje w bardzo dobry sposób. Niebawem jednak może pojawić się nowa technologia, która jeszcze efektywniej będzie służyła do analizy historii kredytowej klientów.

Instantor vs inne sposoby weryfikacji zdolności kredytowej

Nie wszystkie firmy pożyczkowe korzystają z Instantora. Jeżeli nie preferuje się takiego sposobu sprawdzania zdolności kredytowej, można bez trudu znaleźć firmę pożyczkową, która używa innych metod. Co jeszcze pozostaje do wyboru?

Klasyczna procedura obejmuje sprawdzenie przyszłego pożyczkobiorcy w bazach dłużników – BIK, BIG, KRD i innych. Niektóre osoby, którym zależy na szybkiej pożyczce online, wolą znaleźć inne rozwiązanie, mając świadomość posiadanych już dotychczas innych zobowiązań. Z rozwiązaniem mogą przyjść oferty pożyczek przez internet tych firm, którym wystarcza wyłącznie oświadczenie o zarobkach. Należy je napisać samemu i przedstawić firmie – najczęściej również online, ale przez procedurę w wielu przypadkach można też przejść w sposób standardowy. Wystarczy wybrać się do najbliższej placówki stacjonarnej danej firmy pożyczkowej. Warto pamiętać – oświadczenie o dochodach jest czymś zupełnie innym od zaświadczenia o zarobkach. Ten ostatni dokument wystawia pracodawca i spotykane jest głównie u osób, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę, a nie umów cywilnoprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *